U gradu Ludbregu uskoro novi sadržaji za djecu u Selniku i kod vrtića Radost
- Napisao/la Irena Pomper
- Objavljeno u Vijesti
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
Djeca u Selniku i polaznici Dječjeg vrtića Radost uskoro će dobiti nova i kvalitetnije opremljena mjesta za igru. Gradu Ludbregu odobrena su bespovratna sredstva Ministarstva demografije i useljeništva za dva projekta kojima će se urediti vanjsko igralište Dječjeg vrtića Radost te opremiti dječje igralište u Selniku. Ugovore o dodjeli sredstava preuzeo je gradonačelnik Dubravko Bilić, istaknuvši kako su kvalitetni sadržaji za djecu važan dio stvaranja uvjeta za ugodan i siguran život obitelji u Ludbregu. „Veseli nas što smo i ovoga puta osigurali dodatna sredstva kojima ćemo nastaviti podizati standard prostora namijenjenih djeci“, rekao je gradonačelnik Bilić. Za projekt „Korak do igre – uređenje vanjskog igrališta Dječjeg vrtića Radost Ludbreg“, odobreno je oko 24.800 eura bespovratnih sredstava, dok je za projekt „Opremanje dječjeg igrališta Selnik“ odobreno 10.000 eura. Grad Ludbreg već godinama sustavno ulaže u dječja igrališta na području grada i svih naselja. Trenutno se na području Ludbrega i prigradskih naselja nalazi ukupno 23 dječja igrališta, dok dodatna dječja igrališta imaju i svi dječji vrtići na području grada. U naseljima Bolfan i Hrastovsko uređena su i multifunkcionalna igrališta koja omogućuju bavljenje različitim sportskim i rekreativnim aktivnostima.