Grad Ivanec, središnjom je svečanosti obilježio 630. obljetnicu
- Napisao/la Dina Novak
- Objavljeno u Vijesti
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
U Kinodvorani Ivanec održana je svečanost povodom Dana grada Ivanca, na kojoj su se okupili brojni uzvanici, predstavnici lokalne i regionalne vlasti te građani. U fokusu sjednice bili su dosadašnji rezultati, ali i planovi usmjereni na daljnji razvoj grada te podizanje kvalitete života stanovnika. Među najvažnijim projektima koji se planiraju u narednom razdoblju istaknuta je izgradnja novog dječjeg vrtića, čija bi realizacija trebala započeti već sljedeće godine. Takva investicija proizlazi iz pozitivnih demografskih pokazatelja, odnosno većeg broja doseljenih stanovnika, novorođene djece i upisanih prvašića. "Jedan od izazova s kojima se suočavamo je pitanje kamenoloma na Ivančici. O tome govorim zato što ne želim da se zaboravi i zato što želim da to čuju oni koji trebaju čuti. Pojavila se i nova prijetnja. Tek je u početnoj fazi, ali postoji mogućnost da na istočnom području grada, između četiri naselja, izgubimo više od 30 hektara šume zbog eksploatacije gline. Naravno da smo digli glas i ponovno ćemo ga dignuti. Nismo protiv razvoja, dapače. Dokazali smo to i u prošlosti, i izvršna vlast i Gradsko vijeće, jer Ivanec je industrijski grad. Ali razvoj mora biti uravnotežen i iskomuniciran s građanima; država ima moć, ali ona mora, prije svega, biti u službi građana", poručio je gradonačelnik Batinić. Skupu se obratio i predsjednik Županijske skupštine Krunoslav Lukačić, koji je u svom govoru posebno naglasio važnost ulaganja u obrazovanje i stvaranje jednakih uvjeta za svu djecu na području županije. Gradonačelnik Milorad Batinić, njegov zamjenik Marko Friščić i predsjednik Gradskog vijeća Mihael Slunjski na svečanosti su najzaslužnijim građanima, tvrtkama i udrugama uručili javna priznanja Grada Ivanca.