Prijava

Vijesti

Varaždinska županija i HGK – Županijska komora Varaždin nastavljaju partnerstvo za jačanje gospodarstva

U Maloj dvorani Županijske palače u Varaždinu potpisan je ugovor o suradnji između Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Varaždin i Varaždinske županije, kojim se osigurava sufinanciranje aktivnosti Komore u 2026. godini. Ugovor su potpisali župan Anđelko Stričak i predsjednik HGK – Županijske komore Varaždin Tomislav Cesarec. Putem Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove, Varaždinska županija osigurala je sredstva za provedbu aktivnosti usmjerenih na jačanje poduzetništva na području županije. Sredstva su namijenjena promociji i afirmaciji poduzetnika s područja Varaždinske županije u Hrvatskoj i inozemstvu, suradnji sa srednjim strukovnim školama radi prilagodbe obrazovnih programa potrebama gospodarstva te pružanju savjetodavne potpore upravnim tijelima Varaždinske županije. Poseban naglasak stavljen je na organizaciju konferencije o prerađivačkoj industriji koju će na jesen 2026. godine organizirati HGK – Županijska komora Varaždin, a Varaždinska županija bit će partner u njezinoj provedbi. U sklopu ugovorenih aktivnosti planirana je i organizacija ciljanih radionica i edukacija za poduzetnike na teme izmjena i primjene zakonskih i podzakonskih propisa, dostupnosti kvalificiranih kadrova, zelene tranzicije, energetske učinkovitosti, obnovljivih izvora energije, ESG standarda te novih obveza poduzetnika koje proizlaze iz zakonodavnog okvira.Zajedničkim aktivnostima stvaramo poticajno okruženje za poduzetnike, povezujemo gospodarstvo i obrazovanje te pomažemo gospodarstvenicima da se uspješno nose sa sve zahtjevnijim tržišnim izazovima. Rezultati takvog rada danas su itekako vidljivi. Varaždinska županija bilježi nikad manju nezaposlenost, koja je u svibnju ove godine pala na svega 2,2 posto, dok broj zaposlenih kontinuirano raste”, istaknuo je župan Anđelko Stričak.