Župan Tomislav Golubić održao prijem za najuspješnije sudionike državnih natjecanja u školskoj godini 2025./2026.
- Napisao/la Kristina Lulić
- Objavljeno u Vijesti
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
- Ispis
Župan Tomislav Golubić u Pučkom otvorenom učilištu u Koprivnici održao je prijem za najuspješnije učenike i njihove mentore državnih natjecanja koji su tijekom školske godine 2025./2026. osvojili prvo, drugo ili treće mjesto. Na državnu razinu natjecanja ukupno je pozvano 149 učenika i ekipa, a za nagrade učenicima i mentorima iz 15 škola županija je osigurala 19.280 eura. “Vaši uspjesi rezultat su znanja, talenta, discipline, upornosti i velikog truda koji ulažete tijekom cijele godine. Iza svakog osvojenog mjesta i svake medalje stoje sati rada, odricanja i predanosti, zbog čega danas s ponosom možemo reći kako su naši učenici među najboljima u Hrvatskoj. Koprivničko-križevačka županija kontinuirano ulaže u obrazovanje jer vjerujemo da su upravo mladi ljudi i znanje temelj razvoja naše zajednice”, poručio je župan Golubić. U ime svih nagrađenih učenika obratio se učenik Gimnazije Fran Galović Koprivnica, Mislav Vizjak koji je ove godine osvojio drugo mjesto iz geografije, treće mjesto iz kemije te treću nagradu iz matematike, a zahvalio je Županiji na podršci. U školskoj godini 2025./2026. na području Koprivničko-križevačke županije provedena su ukupno 22 županijska natjecanja u znanju i 12 sportskih natjecanja, na kojima je sudjelovalo 895 učenika i 310 mentora. Županija je za organizaciju županijske razine natjecanja osigurala gotovo 73 tisuće eura, čime su financirani troškovi prehrane i prijevoza sudionika, naknade članovima povjerenstava te pohvalnice, zahvalnice, priznanja i medalje za sve škole s područja županije.
facebook.com/vtvtelevizija
youtube.com/@vtv_televizija
Kontakt
RSS