Prijava

Vijesti

U Općoj bolnici Varaždin postavljene Oglasne ploče za onkološke pacijente

Povodom Nacionalnog dana preživjelih od raka, koji se svake godine obilježava prve nedjelje u lipnju, u Općoj bolnici Varaždin na tri su važne lokacije postavljene Oglasne ploče namijenjene onkološkim pacijentima i njihovim obiteljima. Riječ je o inicijativi koja se provodi u suradnji udruga onkoloških pacijenata okupljenih u konzorciju Hrvatska mreža za istraživanje raka i onkoloških zdravstvenih ustanova diljem Hrvatske. Ravnatelj Opće bolnice Varaždin Damir Poljak istaknuo je kako je obilježavanje ovog dana prilika da se ukaže na važnost podrške osobama koje se suočavaju s malignim bolestima, ali i na činjenicu da život ne završava s dijagnozom raka, već i dalje može biti kvalitetan, ispunjen i sretan. Koordinator za Hrvatsku mrežu u Općoj bolnici Varaždin, Alen Pajtak, pojasnio je da su udruge onkoloških pacijenata, koje su u okviru konzorcija razvile 10 putova pacijenata za 10 najčešćih sijela raka, zajedno s onkološkim ustanovama pokrenule inicijativu postavljanja ovih informativnih ploča.Oglasna ploča okuplja korisne kontakte udruga koje pružaju pomoć i podršku oboljelima i njihovim obiteljima kako bi im se mogli obratiti za potrebne informacije, edukativne materijale, informacije o pravima pacijenata te uslugama koje pružaju udruge i zdravstvene ustanove”, rekao je Pajtak. U postavljanju Oglasnih ploča u OB Varaždin sudjelovali su predstavnici Udruge oboljelih od bolesti dojke Varaždin – Mammae klub Varaždin, Hrvatske udruge leukemije i limfoma te Invalidskog društva ILCO Varaždin.