Gradonačelnik Bosilj o izgradnji zgrade suda: "Svjesno se radi mimo građevinske dozvole i tu bi i USKOK i DORH imali što za reći."
- Napisao/la Kristina Lulić
- Objavljeno u Vijesti
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
- Ispis
Veliki infrastrukturni projekt varaždinskog pravosuđa, vrijedan 22 milijuna eura, ponovno se našao u središtu rasprave o zakonitosti radova. Ispred gradilišta varaždinskog suda gradonačelnik Neven Bosilj prozvao je Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije, te istaknuo kako Grad Varaždin nikada nije zaprimio izmjenu građevinske dozvole za radove u Ulici braće Radić. Ministar pravosuđa, uprave i digitalne transformacije, Damir Habijan neplanirano se pojavio na konferenciji za novinare te odbacio tvrdnje o bespravnoj gradnji. Prema njegovim riječima, tijekom rušenja je utvrđeno da postojeća konstrukcija ugrožava sigurnost, pa je jedino rješenje bila gradnja potpuno novih objekata. Država ima puno zemljišta u Varaždinu, bilo bi logično da negdje drugdje iznova naprave ovu zgradu, ali s obzirom da Svjetska banka ne financira izgradnju novih zgrada, moralo se ići u rekonstrukciju postojeće zgrade. No, ovo ne možemo zvati rekonstrukcijom. Uz to, prijavljeno je da će se postojeća zgrada modernizirati i energetski certifikat više neće biti F nego C”, rekao je gradonačelnik Bosilj te dodao kako ne zna kako će to uskladiti sa Svjetskom bankom, no želi da se radi sukladno zakonu.
facebook.com/vtvtelevizija
youtube.com/@vtv_televizija
Kontakt
RSS