U Koprivnici produljeno radno vrijeme kafića i restorana za vrijeme Svjetskog nogometnog prvenstva
- Napisao/la Kristina Lulić
- Objavljeno u Vijesti
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
Kako bi svi ljubitelji nogometa mogli nesmetano uživati u utakmicama hrvatske nogometne reprezentacije na predstojećem Svjetskom prvenstvu, gradonačelnik Mišel Jakšić donio je odluku o produljenju radnog vremena ugostiteljskih objekata na području Grada Koprivnice. Ova se odluka odnosi na ugostiteljske objekte iz skupina „Restorani“ i „Barovi“, a radno vrijeme se u dane odigravanja utakmica u grupnoj fazi produljuje na sljedeći način: Srijeda na četvrtak 17. na 18. lipnja – ugostiteljski objekti mogu raditi do 1:00 sat iza ponoći. Utorak na srijedu 23. na 24. lipnja – radno vrijeme je produljeno do 4:00 sata ujutro. Subota na nedjelju 27. na 28. lipnja – radno vrijeme je do 2:00 sata ujutro. Ukoliko se hrvatska reprezentacija plasira u završnu fazu prvenstva, Grad Koprivnica će donijeti novu, zasebnu odluku o radnom vremenu za te dane. Iako je radno vrijeme produljeno, svi ugostitelji dužni su se strogo pridržavati zakonskih propisa. To se posebno odnosi na: dopuštene razine buke, strogu zabranu usluživanja alkoholnih pića maloljetnim osobama, očuvanje javnog reda i mira.